Co je farnost

Co je vlastně farnost?

Farnost je podle svatého Pavla (1 Kor 1,2) především „církev Boží“, tedy přepestré společenství křesťanů, které ve svém kostele slaví bohoslužbu: děti, mládež, dospělí, staří, rodiny i jednotlivci, křesťané družní i samotářští, lidé v očích druhých dobří i méně dobří – tedy společenství velice různorodé, někdy až protikladné. Ale všichni slaví pravidelně ve farním kostele bohoslužbu, a tím vytvářejí jednu farnost. Poslání farnosti jako celku i každého jejího člena spočívá ve vydávání svědectví o Kristu, ve slavení bohoslužby, především nedělní, ve vytváření živého společenství, jehož středem je Pán a v pomoci potřebným bez ohledu na to, jsou-li věřící, nebo ne. Každý člověk, který přijde do Slatinskeho kostela, zde může nalézt posilu pro svůj život, ztišení i možnost naslouchání, může zde pohlédnout na svůj život z jiného úhlu a setkat se s Bohem i se sebou samým.